Městské úřady

Řekni NE drogám

UMOŽŇUJEME DĚTEM UČINIT INFORMOVANÉ ROZHODNUTÍ NEBRAT DROGY!

Bezpečné město je sen každého občana města, kde by chtěl žít každý. Kriminalita spojená s drogami, vykradená auta, domy, byty, chaty…narkomani v domech, podchodech a parcích. To vše je způsobeno zneužíváním drog, zejména u mladých lidí, ze kterých se rekrutují také první obchodníci s drogami, mnohdy ještě studující. 

Tak jako zloděj, který plánuje a dokoná kriminální čin a je vždy o krok napřed, tak i drogový dealer má náskok a výhodu především u těch, kteří o drogách mnoho neví anebo je podceňují nebo jsou naivní. 

Nejvíce se to dotýká našich dětí. Podle průzkumů jsou drogy nejvíce zneužívány právě u věkové kategorie 10 -19 let. 

Co se s tím dá dělat? 

Od samého počátku vzniku naší organizace spolupracujeme s městskými úřady, zejména s manažery prevence. Městům sdružení poskytuje materiály o drogách a taktéž semináře a workshopy na téma drogová problematika. 

S mnoha desítkami měst také sdružení spolupracuje v rámci celonárodní protidrogové kampaně s názvem CYKLO-BĚH za Česko bez drog, kterého se každoročně účastní na 40 měst Čech a Moravy. V roce 2016 se konal již 14. ročník. CYKLO-BĚHU za ČR bez drog, který je největší pravidelnou protidrogovou akcí spojenou se sportem, propagující život bez drog v naší zemi. 

Spolek je také realizátorem celoroční kampaně Pravda o drogách. 

Také je iniciátorem celonárodní aktivity MĚSTA BEZ DROG.